Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Mercedes třídy C dostane verzi bez střechy

News

31.10.2012

Už je jasné, že se nové Céčko dočká také varianty Cabriolet, která bude logicky vycházet z verze Coupé. V rámci rozsáhlé ofenzivy nových modelů s trojcípou hvězdou se tak dočkáme i prozatím nejlevnějšího kabrioletu od Mercedesu.

Autor:Adam ŠrámekFoto:

Expanze Mercedesu do prozatím neobsazených či zcela nových segmentů už začíná dostávat první jasnější obrysy. Šéf amerického zastoupení Mercedesu Steve Cannon potvrdil, že do roku 2020 vznikne 11 zcela nových modelů a 19 nový generací nebo faceliftů těch stávajících.

Mezi zmiňovanými bude i 8 vrcholných modelů, které má na starosti stále uznávanější AMG. Nový kabriolet třídy C bude jednou z novinek. V České republice se objeví s cílem oslovit mladší klientelu, čemuž by odpovídala i předpokládaná cena za základní motorizaci C 180. Konkrétně by měla startovat pod hranicí 900 tisíců Kč. Nejlevnější kabriolet ze Stuttgartu zatím nepořídíte za méně než 986 777 Kč (model SLK 200).

C Cabriolet by mělo vyjet ze sériové výroby na modulární platformě MRA, která bude slavit premiéru v nové třídě S s očekávaným příchodem v příštím roce. Samotná třída S vzhledem k zrušení značky Maybach vyroste, zluxusní a dostane ve variantě Pullman ještě o 25 cm delší rozvor. C Cabriolet nepřijde o zadní pohon ani o čtyř a šestiválcové verze. Na vrcholu se opět usadí varianta AMG s osmiválcem.

Mezi dalšími plány Mercedesu je nové čtyřdveřové kupé CLA, které se zařadí v portfoliu značky právě pod třídu C. Očekáváme také příchod crossoveru GLK na jeho základech.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: