Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Toyota opět největší automobilkou světa

News

30.10.2012

Po problémech s dodávkami vozů zapříčeněných ničivou vlnou tsunami, se Toyota opět vrátila do čela žebříčku nejprodávanějších vozů. Druhý GM ztrácí necelých půl milionu vozů.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Za tento úspěch vděčí Toyota především vynikajícím výsledkům ze třetího kvartálu tohoto roku, kdy dokázala zákazníkům dodat 2,43 milionu vozů. Dařilo se především na americkém trhu, kde rostly prodeje zejména u modelů Camry a Prius. Opačnou tendenci však hlásí čínský trh, kde prodeje v září klesly o 49%. Pravděpodobnou příčinou tohoto masivního poklesu jsou velmi vypjaté vztahy mezi těmito dvěma asijskými mocnostmi. Nicméně vzhledem k objemům prodejů v USA a Číně je tento pokles bezproblémů vyvážen 18% zvýšením poptávky na americkém trhu.

Americký koncern General Motors prodal za letošních prvních 9 měsíců o 150 000 vozů méně, než Toyota. I tak si ale připsal nárůst o 1,8%. Třetí Volkswagen si připsal v září 11% navýšení poptávky po svých modelech a zařadil se tak na třetí místo.

To automobilce z německého Wolfsurgu patří i v celkovém srovnání za letošní rok, kdy v období od ledna do září 2012 prodala 6 900 000 vozů. Jen o 50 tisíc jednotek více si připsalo GM. První Toyota si stačila vybudovat slušný náskok a s celkovými
7 400 000 prodanými automobily velmi pravděpodobně opanuje letošní statistiky.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: