Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nástupce Pandy 100HP se dvěma válci

News

30.10.2012

Nová generace sportovně naladěné Pandy by mohla dostat přeplňovaný dvouválec TwinAir o objemu 0,9 litru.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Fiat Panda 100HP byla na první pohled absolutní hloupost. Základ z Pandy, motor s výkonem pouhých 100 koní a vysoká karoserie nenapovídaly, že by se z tohoto modelu mohlo vyklubat něco zábavného a hravého. Realita byla ale naštěstí úplně jiná a Panda 100HP stále patří mezi nejzábavnější malá auta na trhu.

Není tedy divu, že Fiat chystá nástupce. Pod kapotou nejspíše uvidíme přeplňovaný dvouválec 0.9 TwinAir o výkonu 77 kW/105 koní, jenž se v této variantě představil v mini MPV 500L, jenž se inspirovalo vzhledem menší „pětistovky“. Kromě silnějšího motoru se můžeme těšit na sportovnější odpružení a upravený vzhled, který by měl dát všem najevo, že mají tu čest s nejsilnější Pandou.

Pro nedočkavce však máme dobré zprávy. Pokud vlastníte Pandu s „obyčejným“ TwinAirem, můžete si ji nechat upravit od německé firmy Novitec. Za částku 419 euro (10 475 Kč) vám z motoru dostanou výkon až 99 koní, přičemž maximální rychlost stoupne na velmi pěkných 188 km/h. Úpravy se však netýkají pouze motoru. Za dalších 334 euro (8 350 Kč) dostanete nástavce předního a zadního nárazníku. Samozřejmostí pak jsou 17“ kola za už ne tolik příjemných 1 106 euro (27 650 Kč).

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: