Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nissan postaví přímého konkurenta Golfu

News

29.10.2012

Po delší absenci modelu japonské automobilky v segmentu C se můžeme těšti na klasický hatchback, který se postaví novému Golfu sedmé generace nebo Fordu Focus. Představení by mělo probéhnout už v roce 2014.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Nissanu v kategorii vozů nižší střední třídy, tedy segmentu C, chyběl klasický zástupce. Místo toho automobilka vsadila na crossovery. Jako první se v roce 2007 představil model s poněkud krkolomným názvem Qashqai. Tento vůz se evidentně perfektně strefil do vkusu zákazníků, když dokázal zachytit stoupající vlnu prodejů kategorie SUV, zejména na evropském trhu. V nabídce je model jak s pohonem pouze předních kol, tak i s pohonem obou náprav. V roce 2009 Nissan uvedl také prodlouženou variantu Qashqai+2. Začátkem roku 2010 prodělal tento crossover velmi povedený facelift, díky němuž jeho oblibba u zákazníků ještě více stoupla.

Na úspěch Qashqaie se Nissan rozhodl navázat menším modelem Juke, jehož velmi neobvyklý zjev, zdá se, u zákazníků opět zabodoval. I Juke se nabízí s možností pohonu všech kol, většina zákazníků ale volí pohon pouze přední nápravy, jelikož ve městě, které je přirozeným prostředím tohoto vozu, čtyřkolka stejně nenajde využití.

Právě obliba těchto modelo dodala Nissanu sebevědomí, tudíž se opět můžeme těšit na klasický hatchback. Nicméně Nissan se bude muset hodně snažit. Segment C je dnes prvděpodobně nejnabitější v historii. Volkswagen nedávno představil nový Golf, který je opět lepší, než ten starý, své místo na slunci si chystá obhájit i nová generace Toyoty Auris. Seat Leon na platformě MQB rozhodně nebude přihlížet, nemluvě o Škodě Octavii třetí generace, která bude tvořit vrchol třídy, alespoň co se velikosti týče.

Designově bude automobil vycházet ze studie Invitation. Těšit se tedy můžeme na ostré a dynamické linky a agresivnější vzhled. Podobné tvary pak dostanou i další nové modely Nissan v čele s nástupcem Qashqaie.

Nástupce Almery, jejíž produkce skončila v roce 2006, bude k dispozici pouze s pěti dveřmi. Pod kapotou by se měly objevit upravené motory z dnešní nabídky, pravděpodobně se dostane také na unikátní tříválec 1.2 DIG-S s kompresorem. Výroba bude probíhat v britském Sunderlandu, kde již dnes Nissan vyrábí například již zmíněny Qashqai, Juke nebo elektromobil Leaf.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: