Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Alfa Romeo 4C: 300+ koní a 1000 kilo!

News

29.10.2012

Dlouho slibovaný projekt sportovního auta s motorem uprostřed se představí na březnovém autosalonu v Ženevě. Pod kapotou se můžeme těšit na přeplňovaný čtyřválec s více jak 300 koňmi a váhu okolo jedné tuny.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Alfa Romeo 4C je postavena na základech neméně extrémního KTM X-Bow. Oproti němu ale nabízí civilnější a hlavně uzavřenou karoserii a více předpokladů pro denní využití. K pohonu modelu 4C bude sloužit nová verze přeplňovaného čtyřválce o objemu 1,75 litru s výkonem za hranicí 300 koní. Díky velmi nízké hmotnosti okolo 1 000 kilogramů bude 4C patřit mezi nejlehčí sportovní vozy na trhu. O přenos výkonu se bude starat šestistupňová dvouspojková převodovka, která bude jediným nabízeným převodovým ústrojím.

Sériová verze si uchová tvary konceptu z roku 2011. Výroba bude probíhat pouze v Itálii, přičemž k dostaní by 4C mělo být prakticky na všech trzích, kde Alfa Romeo působí. Tedy včetně toho amerického, na který se automobilka hodlá v blízké budoucnosti vrátit. V USA by si první zákazníci mohli svou Alfu Romeo 4C vyzvednou již příští, nebo přespříští rok. V plánu je také otevřená verze, která se představí mezi lety 2014-2015.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: