Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Aston Martin Cygnet V12 možná bude!

News

29.10.2012

Anglická automobilka uvažuje, že do svého mini na základech Toyoty IQ „narve“ dvanáctiválec. Aston Martin se prý inspiroval Nissanem Juke-R a chystá nabídnout ještě větší extrém.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Emisní politika je neúprosná, kdo nesníží počet škodlivin, bude tvrdě platit. Automobilky proto v posledních letech sahají ke krokům, které by ještě nedávno byly zcela nemyslitelné. BMW hodlá uvést přeplňovaný tříválec, VW půjde ještě o válec dolů a takový Aston Martin zase vzal obyčejnou Toyotu IQ, upravil ji podle svých standardů a osadil cenovkou kolem milionu korun. Právě tento prcek totiž pomůže automobilce snížit flotilové emise, které díky výrobě osmiválcových a dvanáctiválcových modelů nejsou zrovna nízké.

Nicméně zdá se, že se blýská na lepší časy. V době, kdy cena benzínu šplhá do astronomických výšin, lidé z Astonu uvažují, že do modelu Cygnet (v překladu „mladá labuť“) implementují jeden ze svých výtečných dvanáctiválců o objemu 6 litrů. Samozřejmě bude nejdříve záležet na poptávce, ale jak již známe vkus movitých zákazníků z Arabského poloostrova, ke kterým se jistě přidá i pár podnikatelů z Ruska nebo Číny, sériová výroba rozhodně nemusí být tabu.

Vedení značky Aston Martin se prý inspirovalo podobným projekt od Nissanu, kdy do malého crossoveru technici namontovali „vnitřnosti“ z modelu GT-R. I když se finální cena Juke-R vyšplhala na částku kolem 500 000 euro, o zájemce rozhodně nouze nebyla. Navíc se jedná i o skvělý marketingový trik, který přitáhne pozornost drtivé většiny motoristických médií.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: