Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nové Audi RS3 přijde na jaře 2014

News

25.10.2012

Třída kompaktních prémiových hatchbacků je nejnabitější v historii. Do ringu jako suverén vkročil Mercedes-Benz třídy A, který se ani nestačí vyrábět. Horko je i ve třídě ostrých verzí těchto modelů. Po představení Audi S3 se můžeme těšit i na vrcholnou RS3.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Ta si podle všeho zachová pětiválcový turbomotor, který najdeme například i pod kapotou Audi TT-RS. Svým charakteristickým zvukem přípomíná legendární Audi Quattro z 80. let minulého století. V aktuální generaci RS3 podává výkon 250 kW/340 koní, nová verze by však měla přinést radikální nárůst výkonu. Stát totiž nebude jen proti M verzi BMW řady 1, ale také proti Mercedesu A 45 AMG, které rozhodně nemíní hrát druhé housle.

Očekávat můžeme opět pohon všech kol, třídveřovou a pětidveřovou karoserii, kterou možná na vybraných trzích (zejména USA) doplní varianta sedan. RS3 pak dostane agresivnější body kit a silnější brzdovou soustavu.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: