Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Rodina Golfů se řádně rozroste

News

25.10.2012

Sedmá generace Volkswagenu Golf je na trhu teprve pár týdnů a my už máme zprávy o tom, jaké další karosářské varianty se chystají. Kromě klasických verzí se můžeme těšit třeba na Golf Coupé.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Volkswagen Golf patří mezi nejprodávanější automobily na celém světě. Je tedy jasné, že automobilka bude chtít z jeho úspěchu těžit co nejvíce. Proto se v následujících letech dočkáme hned několika modelů, které budou z Golfu, ať už přímo, nebo nepřímo, vycházet. Již příští rok se představí kombi verze Golf Variant, který se již nebude vyrábět v Mexiku jako tomu bylo v případě předchozí generace. Těsit se můžeme také na kultovní Golf GTI, jenž se jako studie představil na letošním pařížském autosalonu. Pod kapotou tohoto modelu se bude nacházet nový přeplňovaný čtyřválec o objemu 2,0 litru s výkonem 220 koní, respektive 230 koní v případě paketu Performance.

Protipólem tohoto hothatche pak bude Golf BlueMotion s novým motorem 1.6 TDI. Tato verze nabídne ve standardu systém start/stop, funkci rekuperace energie nebo optimalizovanou aerodynamiku. Díky těmto úpravám se Golf BlueMotion bude pyšnit spotřebou 3,2 litru na 100 km.

Opravdová modelová smršť se ale bude konat až v roce 2014. Jako první by měla přijít nová generace Golfu Plus. Vůz nabídne vyšší karoserii, vyšší posaz, větší zavazadlový prostor a více komfortu. Po vzoru Passatu CC se představí také Golf CC, který tak bude pravděpodobně jediným modelem sedmé generace s touto karoserií sedan. Volkswagen Jetta si totiž bude muset vystačit pouze s faceliftem, který je naplánovám na rok 2014.  Vůz tak zamíří především na zákazníky, pro které je důležitější cena, než styl.

Již zmíněný Golf BlueMotion však nebude jedinou úspornou variantou. Volkswagen plánuje představit také hybridní model Golf blue e-motion, který bude kombinovat zážehový motor a elektromotor. Termín uvedení plně elektrického Golfu však ještě znám není.

Za to nový Touran datum své premiéry zná. Na trhu by se měl objevit v červnu roku 2014 se dvěma délkami rozvoru, přičemž delší varianta poskytne až 7 míst. Touran by si i v příští generaci měl uchovat klasické dveře. Koncem roku 2014 se pak představí Golf Coupé, o něco později se ukáže také verze se stahovací střechou.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: