Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Elektřina na ústupu? Projekt Audi R8 e-tron zastaven

News

25.10.2012

Nedávno jsme vám přinesli zprávy o tom, jak Audi plánuje do roku 2020 kompletně zelektrizovat svou modelovou nabídky. Mezi prvními vozy s elektromotorem měl být supersport R8, který dokonce stanovil nový rekord pro elektrická auta na Severní smyčce. Nyní se ale zdá, že všechno bude jinak!

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Sériová výroba Audi R8 e-tron se zdála jako hotová věc. Na trh měl tento elektromobil dorazit již během několika měsíců, ale ještě před oficiálním uvedením na trh byl tento projekt zastaven. O tento krok se postaral samotný šéf výzkumu a vývoje Wolfgang Dürheimer. Představení se tedy určitě zdrží, ve hře je ale také úplné zrušení tohoto projektu.

Podle samotné automobilky je hlavním problémem tohoto vozu nedostatečný zákaznický potenciál, čemuž se jistě nelze divit. R8 e-tron sice nabídne skvělý výkon a svým točivým momentem lehce překoná své rivaly se zážehovými motory, problémem je ale nedostatečný dojezd a zvuk připomínající zrychlující tramvaj. Potenciální kupci pak raději upřednostní model s konvenčním pohonným ústrojím, který sice nebude tak „zelený“, ale ve všech ostatních ohledech elektromobil překoná.

Audi R8 e-tron však není jediným modelem podobného ražení, do výroby se chystá také Mercedes-Benz SLS AMG Electric Drive s cenovkou kolem 10 milionů korun. Audi tak možná projekt pozdrží do té doby, než bude znát prodejní výsledky elektrického SLS AMG.

Druhou variantou také může být úplné přepracování projektu z čistě elektrického automobilu na hybrid se záložním spalovacím motorem, který by sloužil jako generátor elektrické energie (tento systém používá například Chevrolet Volt/Opel Ampera). Vyloučena ovšem není ani varianta typu Porsche 918 Spyder. Vozu by tak zůstal spalovací motor, ten by ale pracoval v kooperaci s elektromotorem. 

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: