Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Mercedes-Benz třídy S se představí i jako kabrio

News

24.10.2012

Příští generace luxusního kupé CL vycházejícího z vlajkové lodi se přejmenuje na
S coupé. Kromě klasické dvoudveřové kariserie se vašk představí i luxusní čtyřmístný kabriolet s plátěnou střechou.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

V příštím roce se po osmi letech dočkáme nové generace velmi oblíbené limuzíny třídy S. Po nově pojmenovaném modelu S-Klasse coupé přijde v roce 2014 na řadu také verze se stahovací střechou. Tento model se tak zařadí například po bok Bentley Contintental GTC nebo Aston Martin DB9 Volante.

Koncepčně se bude podobat studii Ocean Drive, která se představila již v roce 2007 na autosalonu v Detroitu. Oproti již zmíněnému konceptu ale dostane kabriolet jen jeden pár dveří. Pod kapotou můžeme očekávat to nejlepší, co mají u Mercedesu v nabídce, kromě přeplňovaných osmiválců se tedy můžeme těšit i na dvanáctiválcové ševelení a případně i „brutální“ verzi 65 AMG. V rámci boje za co nejnižší emise připadají v úvahu také šestiválcové jednotky.

Nová generace třídy S (W222) se vzhledem k neúspěchu luxusní odnože Maybach posune v segmentu výš. Můžeme tedy očekávat souboje nejen s Audi A8 nebo BMW 7, ale i s Bentley a Rolls-Royce Ghost.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: