Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Pod kapotu Subaru BRZ se nastěhuje turbo

News

24.10.2012

Bratříček Toyoty GT86 pravděpodobně dostane přeplňovaný čtyřválec o objemu 2,0 litru s výkonem okolo 280 koní! Dočkat bychom se mohli již v příštím roce.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Subaru BRZ se snaží oživit v poslední době skomírající nabídku zábavných zadokolek s atmosférickým motorem. Za cenu lépe vybaveného hothatche s turbomotorem a pohonem předních kol dostanete mnohem zábavnější náčiní. Pod kapotou vozů ze společného vývoje Toyoty a Subaru najdeme atmosférický dvoulitrový čtyřválec se 200 koňmi. Číslo je to více než dostačujcí, nicméně v dnešní „turbo éře“, kdy podobný výkon má i šestnáctistovka, samotné atmosférické plnění nestačí.

Pod kapotu Subaru BRZ se tak s velkou pravděpodobností nastěhuje turbo, což v případě této značky, která je svými přeplňovanými bestiemi vyhlášená, rozhodně není důvod k pláči. Nový přeplňovaný čtyřválec o objemu 2,0 litru by měl produkovat výkon okolo 209 kW/284 koní, přičemž točivý moment by měl povyskočit z 205 Nm u atmosférické verze na 339 Nm.

Kromě silnějšího motoru by BRZ s turbem mělo dostat také agresivnější body kit s charakteristickým velkým zadním křídlem. Dočkat bychom se tohoto modelu mohli již v druhé polovině příštího roku.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: