Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

ŠKODA Citigo nyní nepohrdne ani CNG

News

24.10.2012

Nejmenší model mladoboleslavské automobilky nyní může spalovat stlačený zemní plyn. Verze Citigo CNG Green tec se tak stane nejúspornější Škodou v nabídce.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

O pohon se stará známý tříválec o objemu 1,0 litru, tentokrát však s výkonem 50 kW/68 koní. Na 100 kilometrů si tento motor řekne o 4,4 m3 CNG, což v přepočtu na emise CO2 vychází na skvělých 79 g/km. Dvě nádrže na zemní plyn mají dohromady objem 72 litrů, což odpovídá 12 kilogramům CNG. Automobil bude vybaven ještě desetilitrovou nádrží na benzin. Dojezd vozu díky tomu vzroste na 620 km (400 km na CNG a 220 na benzin).

Dalšími novinkami, které budou od 45. kalendářního týdne roku 2012 dostupné pro celou modelovou řadu Škody Citigo, jsou nové volanty a řadicí páky. Od výbavy Ambition a Elegance bude nově k dispozici háček na zavěšení tašky integrovaný do mechanismu odkládací schránky před spolujezdcem a držák fotografií na středovém panelu.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: