Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

VW Up! dostane dvouválcový diesel

News

23.10.2012

Pod kapotu nejmenšího modelu celého koncernu Volkswagen AG se podívá nový dvouválcový vznětový motor, jenž bude upravenou verzí jednotky z modelu XL1, který se v limitované sérii dostane do výroby. Automobilka také potvrdila nástupce limuzíny Phaeton.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Volkswagen tak bude následovat příkladu Fiatu, který přeplňovaný dvouválec na trh uvedl již dříve. Narozdíl od zmiňovaného Twin Airu z italské produkce však Němci chystají dieselovou verzi, která by se měla dostat pod kapotu všech modelů New Small Family, tedy i produkční verze konceptu Taigun, který se právě představil na autosalonu v Sao Paulu. Tříválcový vznětový motor tak zůstane vyhrazen větším modelů, jenž vzniknou na nové modulární platformě MQB, tudíž můžeme v nepříliš vzdálené budoucnosti očekávat tuto jednotku i pod kapotou Golfu sedmé generace.

Další novinkou je potvrzení nástupce nepříliš úspěšného luxusního sedanu Phaeton. Vedení automobilky má ale s jeho nástupcem velké plány. Společně s novou generací Porsche Panamera bude sdílet novou modulární platformu MLB, tudíž produkce se výrazně zlevní, takže pro Volkswagen je výroba nového Phaetonu mnohem rentabilnější záležitostí. Vzhledem ale k nabité konkurenci se nepředpokládá, že by tato vlajková loď nějak zazářila, takže půjde hlavně o zvýšení image.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: