Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

VW Taigun: SUV na bázi modelu Up!

News

23.10.2012

Aby se Volkswagen stal největší automobilkou na světě, musí vyplnit sebemenší mezeru na trhu. Na autosalonu v brazilském Sao Paulu VW tedy představil malé SUV vycházející z vozů New Small Family, do které kromě modelu Up! patří také Seat Mii nebo Škoda Citigo.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Ofenzíva konceptů SUV od Volkswagenu zdaleka nekončí. Tentokrát automobilka představila zástupce nejmenšího segmentu, kde zatím podobný vůz chybí. Ve Wolfsburgu tak ucítili šanci a sériového vozu se pravděpodobně dočkáme již zanedlouho.

Taigun, jak již bylo zmíněno, vychází z modelů NSF, oproti kterým ale řádně narostl. Délka konceptu je 3 859 mm, šířka 1 728 mm, výška 1 570 mm a rozvoj dosahuje hodnoty 2 470 mm. Zavazadlový prostor pak nabídne ve standartním uspořádání 280 litrů, se sklopenými sedačkami dokonce 987 litrů.

Pod kapotou Taigunu pracuje přeplňovaný tříválec o objemu 1,0 litru s výkonem
81 kW/110 koní a točivým momentem 175 Nm. Tento motor se pravděpodobně objeví i v plánované Up! GTI. Díky nízké hmotnosti 985 kg zvládne dosprintovat z nuly na 100 km/h za 9,2 sekund a ručička tachometru se zastaví na 186 km/h. Kombinovaná spotřeba činí 4,5 litru na 100 km.

Designově Taigun vychází z jiného konceptu Cross Coupé, jenž se představil na začátku března na autosalonu v Ženevě. Kromě Taigunu plánuje Volkwagen představit také SUV na bázi Pola. Nabídka crossoverů tedy pokryje prakticky celé portfolio značky Volkswagen.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: