Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nástupce Gallarda nedostane manuál

News

22.10.2012

Lamborghini Gallardo je jedním z posledních „velkosériových“ supersportů, který jste si mohli pořídit i s klasickou řadicí pákou. Jeho nástupce ale bude k dispozici pouze se dvěma pedály.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

V této třídě manuálním převodovkám už delší dobu zvoní umíráček. Ono se není vlastně co divit. Dnešní supersporty mají v sobě tolik elektroniky, že lidský element se snaží být co nejvíce potlačován, aby absolutní harmonii těchto systémů narušoval co nejméně. Navíc drtivá většina nových majitel Gallarda stejně volí převodovku E-gear, takže proč se vlastně namáhat s vývojem a laděním manuálu.

Špatnými zprávami ale pro dnešek končíme. Nástupce Gallarda si naštěstí zachová atmosférický motor bez nějakých dalších hybridních technologií, takže se nemusíme (zatím) obávat nějakého brutálního downsizingu. Vedení značky dokonce uvažuje i o verzi s pohonem pouze zadních kol. Jeden takový pokus už tu byl. Limitovaná série 250 vozů Gallarda LP 550-2 Valentino Balboni pojmenována po stejnojmeném testovacím jezdci Lamborghini sice měla o 10 koní nižší výkon, nabízela ale pohon zadních kol.

Ná nástupce, který podle tradice automobilky z italské Sant’Agaty dostane jméno po slavném býkovi, si ale budeme muset počkat. I když od představení Gallard uběhlo již
9 let, rozhodně ještě nepatří do starého železa. Proto byla na autosalonu v Paříži představena jeho faceliftovaná verze spolu se speciální verzí Edizione Tecnica, která by v budoucnu měla nahradit modely Superleggera a Spyder Performante.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: