Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Downsizing se nevyhne ani nové Corvette

News

19.10.2012

Corvette C7 se nám ukáže v lednu na autosalonu v mecce amerického ve „městě motorů“ v Detroitu. Podle některým zpráv by mohla dostat twin-turbo šestiválec.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Nová generace kultovního sportovního auta na americký způsob zůstane věrná odkazu svých předchůdců. Tvary tedy budou spíš evolucí, než revolucí. Můžeme se tedy těšit na dlouho kapotu skrývající osmiválcový motor a pohon zadních kol. Velmi potěšující zprávou jsou zvěsti o významném snížení váhy. Dietu by mělo mít na svědomí nahrazení některých sklolaminátových částí díly z uhlíkových vláken.

Přední světlomety dostanou zčásti technologii LED, ta zadní by ovšem mohla prodělat mnohem radikálnější změnu. Corvette C7 pravděpodobně poruší tradici oválných zadních světlometů a dostane hranatá světla odkazující na současnou generaci Chevroletu Camaro.

Pod kapotou můžeme očekávat osvědčenou osmiválcovou klasiku, tentokrát však se dvěma různými objemy. Vrcholný V8 6.2 by měl doplnit menší osmiválec o objemu 5,5 litru s hliníkovým blokem, vyšší kompresí a přímým vstřikováním. Později by se v nabídce mohl objevit také twin-turbo šestiválec, se kterým by Corvette mohla uspět na trzích, pro které je osmiválec příliš.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: