Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Výroba automobilů v ČR stagnuje

News

19.10.2012

Za 9 měsíců letošního roku se v České republice vyrobilo 898 453 osobních vozů, což představuje meziroční nárůst o 0,3%. Kvůli chmurným předpovědím z velkých evropských trhů se dá ale na konci roku očekávat možný propad.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Evropský trh s automobily je v krizi. Po Španělsku, Itálii nebo Francii se propadá i ten největší a nejdůležitější trh v Německu, u něhož je zřejmé, že pozitivní výsledky měly na starosti registrace samotných dealerů jednotlivých značek.

Z automobilek vyrábějících na území ČR rostla produkce pouze u továrny Hyundai v Nošovicích, která si za období leden-září 2012 připsala výrazných 32% navýšení produkce na 230 334 vozů. Škodě Auto klesla meziročně produkce o jedno procento na 498 666 vozů. Vzhledem ale k náběhu výroby a prodeje novinky Rapid se do konce roku očekávají pozitivní výsledky. Nejvýraznější propad pak zaznamenala továrna TPCA v Kolíně, jejíž brány opustilo 169 450 vozů, tedy o 22,5% aut méně, než za stejné období minulého roku.

Za tímto propadem stojí nejen krize na nejdůležitějších trzích v jižní Evropě a Francii, ale také náběh nových konkurenčních modelů – nový Fiat Panda a trojice z rodiny New Small Family (Škoda Citigo, Seat Mii, Volkswagen Up!) nebo odklad premiéry nové generace „kolínských trojčat“.

Domácí prodeje osobních automobilů od výrobců působících v Česku se meziročně zvýšily o 9,4% na 52 910 vozů.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: