Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Lexus LF-LC Blue se představil u protinožců

News

19.10.2012

Na mezinárodní autosalon v Sydney si Lexus přivezl koncept LF-LC Blue, jež opatřil velmi atraktivním lakem zvaným Opal Blue. Díky vysoce výkonnému hybridnímu pohonu se jedná o nejsilnější hybridní vůz značky Lexus.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Koncept hybridního kupé jsme měli možnost nedávno spatřit na autosalonu v Paříži. V australském Sydney se pak ukázala varianta s novým modrým lakem Opal Blue, jež se inspirovala třpytem přírodního polodrahokamu pálu, jenž se vyskytuje ve vnitrozemí Austrálie.

LF-LC je vyrobeno za vysokého přispění uhlíkových vláken a hliníkových slitin, díky nimž je výsledná hmotnost nižší, než při použití klasických materiálů. Tato technologie byla použita také na prvním supersportu značky Lexus s názvem LFA.

Pod kapotou se skrývá hybridní ústrojí pojmenované Advanced Lexus Hybrid Drive. Jeho základem je zážehový motor s Atkinsonovým cyklem, jehož doplňujě výkonný elektromotor. Systémový výkon této hybridní soustavy je 372 kW/506 koní, což z něj činí nejvýkonnější hybrid značky Lexus.

Exteriér navazuje na designový směr L-finesse, který je typický pro všechny nové Lexusy. Interiéru vévodí velký displej s uhlopříčkou o velikosti 12,3“. Přes tento dotykový displej bude možné ovládat audiosoustavu, navigaci nebo klimatizaci, pro zadávání složitějších úkonů bude k dispozici dotyková klávesnice.

Klasické palubní přistroje jsou zde spojeny s LCD displejem. Ve spodní vrstvě se zobrazuje teplota, palivo a pozadí pro ukazatel Eco. Uprostřed je „mechanický“ středový kruh otáčkoměru a v nejvyšší vrstvě je rychloměr, otáčkoměr a ukazatel Eco.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: