Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nástupce Enza se ukáže již příští rok

News

18.10.2012

Absolutní vrchol modelové řady italské automobilky Ferrari F70 se představí v roce 2013. Nestane se tak ale na lednové North American International Auto Show (NAIAS) v Detroitu, ale pravděpodobně na samostatné akci.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Autosalony v posledních letech zažívají celkem krušné chvilky. Velká část automobilových novinek se totiž představuje na separátních akcích, které pořádají samy automobilky. Hlavní výhoda je nabíledni, zatímco na autosalonu se představí hned několik desítek nových modelů, při premiéře pořádané automobilkou na sebe veškerou pozornost strhne jeden vůz.

Dalším důvodem, proč se hypersport z Maranella v Detroitu pravděpodobně nepředstaví, je obava, že by na sebe strhl příliš pozornosti, zatímco další důležitý model – nová generace sedanu Maserati Quattroporte, by zůstal v pozadí.

Pokračovatel legendární F40 nebo modelu Enzo dostane motor V12, jež ve spolupráci se systémem KERS vyvine výkon 686 kW/933 koní. Hmotnost by se díky použití lehkých materiálů měla pohybovat kolem 1134 kilogramů. Díky těmto parametrům se můžeme těšit na nejrychlejší a nejsilnější „sériové“ Ferrari všech dob. A možná i na jedno z nejrychlejších aut vůbec!

Tagy: Ferrari, F70, Enzo, F40, KERS, F1, V12
Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: