Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Opel Cascada: S větrem ve vlasech

News

17.10.2012

Opel odhalil novou generaci kabrioletu na základě modelu Astra. Předchozí Astra Twin Top nabízela pevnou střechu, Cascada ale vrátila ke kořenům, takže se můžeme těšit na staré dobré plátno.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Důvod tohoto kroku je prozaický, pevná sklápěcí střecha je zbytečně drahá, komplikovaná, zabere více místa a především těžká, což v případě Astry, která ve svém segmentu patří k největším tlouštíkům, není vůbec žádoucí. Opel Cascada se navíc velikostně posunul o něco výš, na rozdíl od většiny svých konkurentů nabízí alespoň v menší míře použitelné zadní sedačky.

Jak u Opelů v posledních letech bývá běžné, i Cascada svými rozměry míří mnohem výš, než konkurenti. Délka 4 697 mm a šířka 1 840 mm mluví sama za sebe. Oproti svému předchůdci také nabízí o 71 mm delší rozvor, což je poznat hlavně na vnitřním prostoru. Do zavazadlového prostoru dáte minimálně 280 litrů zavazadel, pokud oželíte jízdu se staženou střechou, zvětší se prostor pro zavazadla na 350 litrů. S tímto objemem už není problém vyrazit v několika lidech i na delší dovolenou.

Podvozek Cascady využívá na přední nápravě zavěšení HiPerStrut, které známe z vrcholných modelů OPC nebo třídveřové Astry GTC. Toto řešení výrazně zlepšuje jízdní vlastnosti a eliminuje nešvar předchozích generací Opelů OPC – tahání za volant. Díky adaptivnímu podvozku FlexRide nebude jízda extrémně nepohodlná ani při použití 20palcových kol, která budou za příplatek.

Motorová paleta bude zahrnovat tři zážehové a jednu vznětovou jednotku. Základ obstará 1.4 Turbo s výkonem 88 kw/120 koní. Silnější varianta tohoto motoru pak nabídne 103 kW/140 koní. Prozatím nejsilnějším motorem v nabídce se stane novinka 1.6 SIDI Turbo ECOTEC, která oproti svému předchůdci nabídne technologii přímého vstřiku. V Opelu Cascada bude tento motor naladěn na 125 kW/170 koní. Pro milovníky nafty pak bude připraven turbodiesel 2.0 CDTi s výkonem 121 kW/165 koní, který bude možné za příplatek spojit se šestistupňovým automatem. Lze nicméně očekávat, že nabídka se v průběhu měsíců rozroste o další motory, například o takový 2,0 CDTi BiTurbo.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: