Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Malý Adam nahoře bez

News

17.10.2012

Nový nejmenší Opel je stylovka, se kterou se poprvé svezeme už v listopadu. Ovšem už nyní vyplouvají na povrch informace o tom, že se novinka později dočká i verze s plátěnou stahovací střechou. To aby snad Fiat 500C neměl na růžích ustláno.

Autor:Adam ŠrámekFoto:

V segmentu minivozů je variant se stahovací střechou jako šafránu. Zmiňovaný Fiat 500C je snad jedním z minima příkladů. V budoucnu se ale i v tomto segmentu bude hodně "řezat", střechy půjdou dolů a otevřených prcků bude přibývat.

První vlaštovkou má být russelheimská novinka od Opelu. Samozřejmě, že nepůjde o plnohodnotný kabriolet, který by buď stál neúnosně mnoho peněz při vývoji, nebo by musel být podstatně těžší než uzavřený kolega.

Nakonec by z toho pro potenciálního zákazníka plynuly jen nevýhody a to v podobě výrazně vyšší pořiovací ceny a vyšší spotřeby paliva než u uzavřené verze. Zřejmě by také zaplatil už tak miniaturním zavazadelníkem. Výjimkou je například Mini Cabrio, i když přiznejme si, ten je se svojí cenou jinde.

Rám dveří tedy zůstane na svém místě, stejně tak i střešní konstrukce. Plátěná střecha se v Adamovi Cabrio bude pohybovat v kolejnicích. V podstatě jde tedy jen o větší střešní okno. I tak si ale bude možno nechat pocuchat vlasy.

Vzor ve Fiatu 500C je tedy ze zmíněného řešení více než zřejmý. Střecha se u polootevřeného Adama bude i shodně skládat (nejpravděpodobněji včetně zadního okna) do prostoru nad zavazadelníkem.

Za rok by měl Citroen vyrukovat se svojí polootveřenou verzí modelu DS3. Opel Adam Cabrio, který by měl dorazit na začátku roku 2014, k němu bude stoprocentně neopomenutelnou alternativou.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: