Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nissan Juke-R s pořadovým číslem 001 předán

News

16.10.2012

Zběsilost s upravenou karoserií Nissanu Juke, pod kterou se skrývá technika modelu GT-R ze stejné stáje, se dostala k prvnímu zákazníkovi.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Z počátku vypadal tento projekt jen jako vtip, který vznikl někde v hospodě u hodně silného piva. Nicméně Juke R se nakonec sériové výroby dočkal. Cena se ovšem vyšplhala až do astronomických výšin. Cena jednoho vozu se pohybuje okolo 500 000 euro (12 437 000 Kč)! Za tuto částku byste se mohli pořídit jedno „normální“ GT-R a ještě by vám v pohodě zbylo na Ferrari 458 Italia, pojistku, gumy a benzín na celý rok.

Jenže za exkluzivitu se platí a v případě podobných bláznovin to platí dvojnásob. Pod kapotou Nissanu Juke R se skrývá dvakrát přeplňovaný šestiválec o objemu 3,8 litru a výkonu 362 kW/492 koní. S tímto motorem zvládne vůz akcelerovat z nuly na 100 km/h za 3,7 sekund a ukazatel rychlosti se zstaví na hodnotě 257 km/h. Na malý crossover vynikající hodnoty, co říkáte?

Na trh se v příštím roce dostane civilní verze Nissan Juke Nismo, která sice nenabídne podobné výkony, ale 160 kW/218 koní také nezní špatně.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: