Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

SUV na bázi nového Pola dorazí v roce 2014

News

16.10.2012

Jak jsme vás již informovali, Volkswagen se v příštích letech zaměří především na produkci modelů SUV. Stopku tak dostaly projekty sportovního vozu BlueSport nebo reinkarnace legendární T2 s názvem Bulli.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Doba je prostě taková, vozy kategorie SUV patří mezi nejrentabilnější segmenty a žádná automobilka by si jejich úspěch neměla nechat ujít, zvlášť to platí pro Volkswagen, který se snaží stát největší automobilu světa. A tou se nestanete, pokud nezaplníte sebemenší mezery na trhu.

Polo SUV bude stát na nové modulární platformě MQB, která se stane základem všech modelů segmentu B a C (dostane ji také nová Octavia). Mezi hlavní konkurenty bude patřit Nissan Juke a Mini Countryman. Právě Juke je překvapivým hiten japonské automobilky, jejíž sázka na menší crossovery se jí řádně vyplatila. Kromě modelu Juke má v nabídce neméně úspěšný Qashqai.

Inspirací se pravděpodobně stane koncept VW Cross Coupé, který automobilka představila minulý rok na autosalonu v Tokyu. K dispozici samozřejmě bude verze s pohonem předních, nebo všech kol. Svou verzi malého SUV chystá i Audi, které v Paříži představilo studii s názvem Crosslane Coupe (budoucí Q2).

Koncem října se však dočkáme ještě miniSUV na bázi modelu Up!, který se představí v brazilkém Sao Paulu. V lednu jej pak bude následovat SUV na bázi americké verze Passatu.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: