Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Video: Nové Porsche Cayenne Turbo S

News

12.10.2012

Po nedávném představení vrcholné dieselové verze s biturbo osmiválcem tu máme absolutně nejsilnější Cayenne z celé nabídky – nové Turbo S. Tato verze nabídne 550 koní a 750 Nm.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Kategorie nadupaných SUV dostala další přírůstek. Cayenne Turbo S tak vstupuje do ringu s vozy BMW X5 M/X6 M nebo novým M-B M63 AMG. Oproti svým mnichovským konkurentům s modrobílou vrtulkou ve znaku sice ztrácí 5 koní, dohání to však o 70 Nm vyšším točivým momentem.

Díky těmto parametrům vystřelí z klidu na 100 km/h za 4,5 sekund a dosáhne maximální rychlosti 283 km/h. Porsche totiž na rozdíl od svých německých konkurentů nedrží gentlemanskou dohodu o omezení rychlosti na 250 km/h, takže Cayenne Turbo S je nejrychlejší sériové SUV dneška. Potenciální zákazníky jistě bude zajímat i spotřeba. Ta se v kombinovaném cyklu pohybuje na hodnotě 11,5 litru na 100 km.

Ve standartní výbavě se objeví osmistupňová automatická převodovka, Sport Chrono paket nebo kombinace vzduchového podvozku a aktivních tlumičů PASM. Prodej na českém trhu startuje v lednu 2013, přičemž cena se začíná na částce 4 106 000 Kč.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: