Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Infiniti zbrojí proti BMW 3

News

12.10.2012

Japonská automobilka doufá, že její nová generace sedanu série G prolomí německou nadvládu ve třídě prémiových sedanů střední třídy.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Nová generace Infiniti G se představí na North American International Auto Show (NAIAS) v mecce amerického automobilového průmyslu v Detroitu v lednu 2013. Nový vůz má být dynamičtější a sportovnější než současná generace, která se na evropském trhu příliš neprosadila.

Pod kapotu se tentokrát nastěhují čtyřválcové zážehové a dieselové motory původem od Mercedesu, atmosférickému šestiválci tak pravděpodobně zvoní umíráček. Holt, nízká spotřeba je dnes důležitější, než případné zážitky za volantem. To tak trošku nekoresponduje s výroky představitelů Infiniti o sportovnosti nového modelu. Realita ale třeba bude jiná, nechme se překvapit.

Aby byl úspěch nového sedanu G zaručený, bude „ušit“ Evropanům co nejvíce na míru. O tom svědčí i zveřejněné záběry z testování na Nürburgringu. Modelová nabídka bude kromě sedanu zahrnovat i kupé a kabriolet.

Nová generace Infiniti G pravděpodobně nijak výrazně nerozvíří stojaté vody segmentu prémiových sedanů střední třídy, nicméně zdravá konkurence je vždy jen a jen ku prospěchu.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: