Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

VW Polo R oslaví vstup do WRC

News

11.10.2012

Volkswagen se chystá příští rok vstoupit do seriálu WRC s vozem na bázi Pola. Příští sezona bude pojata jako testovací, plné nasazení se plánuje od roku 2014.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Kromě značky z německého Wolfsburgu se do seriálu WRC chystá také velký konkurent Hyundai, podle některých zpráv by se v příštích letech mohla přidat i Toyota. Po letech ignorace ze strany světových automobilek se zdá, že tato soutěž zažívá renesanci.

 A teď už k samotnému Polu R. Volkswagen plánuje představení této ostré verze v rámci vstupu do WRC. Pod kapotu se nastěhuje upravený dvoulitrový turbomotor z šesté generace Golfu GTI. Těšit se můžeme na výkon okolo 225 koní a mechanický samosvorný diferenciál na přední nápravě. Z nuly na 100 km/h by pak Polo R mělo zrychlit za 6 sekund, přičemž maximální rychlost by měla dosáhnout 240 km/h.

 Rodina modelů R od Volkswagenu se tak rozroste o další model. Vedle současného Scirocca R a Golfu R je očekávána i ostrá verze „Brouka“.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: