Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Porsche pokořilo metu 100 000 prodaných vozů

News

11.10.2012

Stotisícovou hranici se podařilo automobilce zdolat již v září, kdy prodeje vzrostly o 12,6% oproti stejnému měsíci minulého roku. Celkový nárůst prodejů za období leden-září 2012 je dokonce 14,7%.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Porsche patřící pod koncern Volkwagen AG má našlápnuto na rekordní rok. Ač velká většina automobilek počítá ztráty, luxusního segmentu se krize pravděpodobně vůbec netýká. Kromě etablovaných „masových“ automobilek typu BMW nebo Audi se daří i značce z německého Zuffenhausenu. Za posledních devět měsíců opustilo brány továren na 104 362 vozů Porsche.

Za tímto výsledkem stojí především růst prodejů na nejdůležitějích trzích. V Německu, tedy na domácí půdě, si za tento rok odvezlo nové Porsche 13 654 majitelů, což představuje meziroční nárůst o 18,6%. Dařilo se také v Číně, kde i přes vysoké clo je po luxusních automobilek stále větší zájem. Zde si Porsche připsalo růst dokonce 24,9% , když prodalo 23 910 vozů. Největším trhem však stále zůstávají Spojené státy, i když už jen o kousek. V USA se od ledna 2012 prodalo 25 015 vozů se znakem Porsche.

Nejoblíbenějším modelem zůstává SUV Cayenne, kterého se jen za září prodalo 6 495 kusů. Skvěle si vedou i poslední novinky – Boxsteru se za září prodalo 1 120 vozů, legendárních 911 dokonce 1 809 vozů.

Do prodeje se navíc ještě chystá druhá generace Caymanu, nové SUV Macan a těšit se můžeme také na facelift modelu Panamera. Tažení za rekordními prodeji tedy můžeme očekávat i v budoucnu.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: