Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Toyota svolává 7,4 milionu vozů

News

10.10.2012

V posledních letech se ke svolávacím akcím automobilky schylují čím dál tím častěji. Problémy se nevyhýbají ani Toyotě, která měla kdysi pověst nejspolehlivější automobilky.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Tentokrát se akce týká možných problémů s elektrickým ovládáním oken u některých modelů vozů Yaris, Corolla a Vitz, což je japonská verze již zmiňovaného Yarisu. Celkově bude svoláno na 7,4 milionu automobilů, z toho třetina jich jezdí v USA, v Evropě bude muset do servisu 1,4 milionů vozů.

Pro Toyotu to není první takhle velká svolávací akce. Již před pár lety trápily tyto japonské vozy problémy s únikem paliva nebo nechtěným zrychlováním, které bylo způsobeno vadnými pedály. Toyota se po loňských problémech zaviněných ničivou vlnou tsunami vrátila na pozici celosvětové jedničky, o toto prvenství však může lehce přijít. Zálusk na titul největší světové automobilky si totiž dělají největší rivalové v čele s americkým koncernem GM a evropskou jedničkou Volkswagen AG, pod který patří i česka Škoda.

I když samotná svolávací akce se netýká nějakých závažných problémů, v době ostré konkurence si automobilky nemohou dovolit sebemenší zaváhání.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: