Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Jaguar zvažuje výrobu malého sedanu a SUV

News

05.10.2012

Britská automobilka se šelmou ve znaku plánuje rozšíření modelové řady o SUV a menší sedan, který by se stal konkurencí zavedené trojici Audi A4, BMW 3 a Mercedesu třídy C.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Přitom jeden pokus tu byl relativně nedávno. Na přelomu tisíciletí rozšířil portfolio model X-Type, který vznikl na modifikovaných základech tehdejšího Mondea. Nejmenší Jaguar tak zdědil pohon předních kol a část motorové nabídky. Později přišla na trh i verze s pohonem všech kol a hlavně první kombík v historii Jaguaru.

Překvapení se však nekonalo a X-Type skončil jako propadák. Pro pravověrné fanoušky to bylo pouhé překarosované Mondeo a potenciální zákazníci zase dali přednost osvědčeným produktům z dílen německých mistrů.

Nicméně zdá se, je tu pokus číslo 2. Nepochybujeme, že tentokrát se malá šelmička povede. Vždyť čerstvá novinka F-Type naznačila, že Jaguar se pod křídly indické automobilky Tata nadechuje k nové éře, totéž platí i o Land Roveru, který díky fenomenálnímu úspěchu modelu Evoque prožívá zlaté časy.

Právě projekt SUV by měl být dalším automobilem, který Jaguar plánuje uvést do prodeje. Základy poskytne pravděpodobně sesterský Land Rover. Bližší údaje zatím nejsou známy, ale předpokládáme, že půjde o konkurenta BMW X5 nebo Mercedesu třídy M.

Co se týče informací o novém XK, tak následující generace by se měla posunout o něco výše, aby částečně uvolnila prostor pro již zmiňovaný F-Type. Očekávat tedy můžeme přímého konkurenta pro Aston Martin Vantage nebo Porsche 911 Cabrio, který bude konkurovat nejejn jízdními výkony, ale tenktokrát i podobně nastavenou cenou.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: