Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Video: Zvuk nového tříválce od BMW

News

04.10.2012

Budoucnost podle BMW se představuje na dnešním videu. Můžete se zaposlouchat do zvuku novéh přeplňovaného tříválce.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Ještě před pár lety by něco podobného vůbec nebylo možné. I teď je mnohým nevolno z toho, že pod kapotu některých modelů BMW se nastěhuje přeplnovaný tříválec. Nízké emise jsou, holt, nízké emise, nicméně BMW je v poslední době papežštější než Papež, a tak boří jednu tradici za druhou.

Pod kapotu ///M modelů se nastěhovala turba, divize M Performace vyvinula diesel se třemi turby, skvělé atmosférické řadové šestiválce jsou nemilosrdně nahrazovány přeplňovanými čtyřválci a teď přišly na řadu i tříválce, které byly ještě nedávno doménou mladoboleslavské automobillky.

Nová řada přeplňovaných tříválců o objemu 1,5 litru bude mít označení B37 v případě vznětových jednotek, zážehové ponesou název B38. Výkon u vznětových motorů se bude pohybovat mezi hodnotami 60 kW/82 koní až 132 kW/180 koní, točivý moment bude v rozmezí 225 Nm až 300 Nm. Zážehové verze nabídnou výkonové rozpětí 90 kW/122 koní až 150 kW/204 koní, přičemž točivý moment se bude pohybovat mezi 180 Nm až 270 Nm.

V praxi to samozřejmě fungovat bude, vždyť motoráři z BMW umějí udělat skvělý motor prakticky z čehokoliv. Je však otázkou, zda reálný přínos bude tak markantní, aby ospravedlnil nízkou image tříválců v prémiové třídě automobilů.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: