Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

BMW chystá 2 Gran Coupé

News

03.10.2012

Kromě modelu se sportovnější siluetou podobající se vozům kupé se má připravovat i verze Gran Sport Tourer.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Chystající nová generace kupé a kabrioletu na bázi BMW 1, zdá se, dostane několik dalších karosářských variant. První z nich by měl být model a lá BMW 6 Gran Coupé, který by se stal konkurentem chystaného Mercedesu CLA. Čtydveřové modely s nižší siluetou jsou dnes velmi populární.

Oblibu čtyřdveřových kupé odstartoval Mercedes-Benz CLS, ze kterého se stal prodejní šlágr. Dnes je na trhu již jeho druhá generace, které mezitím přibyli konkurenti z řad Audi (model A7) a BMW (6 Gran Coupé). Pro automobilky jde o velmi snadný a relativně levný způsob, jak rozšířit a zatraktivnit stávající modelovou nabídku.

Jak už víme, kupé, kabriolet a případné další verze na bázi nejmenšího modelu mnichovské automobilky ponesou označení řada 2, stejným způsobem se přejmenují i podobné modely na bázi větší řady 3, které dostanou označení řada 4.

Kromě Gran Coupé se uvažuje i modelu Gran Sport Tourer. Jednalo by se pravděpodobně o automobil se splývající zádi, něco na způsob nedávno představeného CLS Shooting Brake. O této variantě se uvažuje i u vyšší řady 4 a 6. Překvapením by pak nebyly ani případné ostré verze s M znaky na karoserii.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: