Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Mitsubishi Outlander vstupuje na český trh

News

03.10.2012

Nová, v pořadí již 3. generace tohoto japonského SUV, právě odstartovala prodej na českém trhu. Má na co navazovat, vždyť za 11 let se prodalo více než 950 000 Outlanderů.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Mitsubishi Outlander je první zástupcem nového designového směru, který se postupem času objeví na všech modelech značky se třemi diamanty ve znaku. Na první pohled zaujme přední maska s výrazným chromováním, které bude slavit úspěch zejména na americkém trhu.

V nabídce budou dvě motorizace. Zážehový čtyřválec 2.0 MIVEC poskytne výkon 110 kW/150 koní a točivý moment 195 Nm. Tento motor je vybaven technologií SMART MIVEC s plynule proměnlivým zdvihem, dobou otevření sacího ventilu a načasováním otevření sacích a výfukových ventilů vůči natočení klikové hřídele, což má za následek snížení spotřeby. O nižší spotřebu se stará také systém Start/Stop (Mitsubishi ho nazývá AS&G). S tímto motorem bude spojena 5stupňová manuální převodovka.

Druhým motorem v nabídce je vznětový čtyřválec 2.2 MIVEC s výkonem 110 kW/150 koní a točivým momentem 380 Nm. Tento motor si řekně průměrně o 5,0 l na 100 km. Oproti minulé generaci je nový Outlander až o 155 kg lehčí, což se výrazně projevilo nejen na spotřebě, ale také na ovladatelnosti.

V bezpečnostní výbavě nebude chybět adaptivní tempomat, systém pro zmírňování následku čelní kolize nebo systém monitorování a podpory udržování v jízdním pruhu.

Nový systém pohonu všech kol „Multi-Select“ obsahuje tři jízdní systémy. Prvním z nich je 4WD ECO, v jehož režimu je poháněná přední náprava, v případě potřeby se připojí i ta zadní. Druhý režim 4WD AUTO dokáže systém pohonu všech kol přizpůsobit aktuálním podmínkám. Poslední režim 4WD LOCK  je vhodný na povrchy, kde potřebujete co největší trakci.

K dispozici tedy budou dva motory, které bude možno kombinovat se třemi výbavovými stupni.

Základní Intense s benzinovým dvoulitrem MIVEC, manuální pětistupňovou převodovkou a pohonem předních kol začíná na částce 599 900 Kč. Vznětový čtyřválec 2.2 DI-D 6MT 4WD v této výbavě pořídíte od 749 900 Kč.

Zbylé dva stupně výbav budou k dispozici pouze pro vznětový motor. Prostřední výbava Intense+ s motorem 2,2 DI-D a manuální převodovkou se šesti stupni začíná na 849 900 Kč, příplatek za šestistupňový automat činí
40 000 Kč.

Vrcholná výbava Instyle začíná na částce 949 900 Kč za vznětový 2,2 DI-D 6MT, verzi s automatickou převodovkou pořídíte od 989 900 Kč.

V prodeji bude jak 5místná, tak 7místná verze.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: