Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

VW zastavil projekt sporťáku BlueSport

News

03.10.2012

Spolu s ním se nedočká sériové produkce ani MPV Bulli evokující legendární modely T1 a T2. Místo nich se Volkswagen soustředí na zisková SUV.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Je to škoda, velká škoda. Volkswagen patří mezi největší a nejvýdělečnější automobilky světa, takže by mu rozhodně neuškodilo, pokud by se čas od času trochu odvázal a představil nějaké zábavné auto. Například taková Toyota nedávno uvedla na trh kupé GT86 s atmosférickým motorem a pohonem zadních kol. Je jasné, že tento vůz pravděpodobně nebude nejziskovější, na druhou stranu ale přinese zvýšení prestiže, což také není k zahození. Přitom BlueSport byl už prakticky připraven k sériové výrobě, ale kvůli problémům se ziskovostí je tento projekt odložen na neurčito.

Místo BlueSportu nebo Bulli se tak dočkáme dalšího SUV, tentokrát půjde o konkurenta pro Nissan Juke nebo MINI Countryman. Základ poskytne nová modulární platforma MQB, kterou dostane i nová Octavia. Pod kapotou uvidíme zážehové a vznětové motory nově vyvinuté právě pro tuto platformu.

Spolu s již zmiňovanými zrušenými projekty se nedočkáme ani Pola ve verzi kupé, které bylo, jak jinak, zrušeno z důvodů nerentability.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: