Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nissan Juke Nismo v detailech

News

01.10.2012

Slabší bráška brutálního Juke GT-R konečně odhalil parametry. Podobná divočina to, bohužel, nebude.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Juke v úpravě Nismo se sice představil již při 24 hodinovce v Le Mans, ale až teď automobilka odhalila to nejdůležitější – parametry motoru. Pod kapotou je starý známý turbomotor 1.6 DiG-T, který najdeme i v běžném Juke (tento motor si najde cestu i do nového Clia R.S.). Specialisté z Nissan Motorsport, jak zní nezkrácený název továrního úpravce, z něj dostali 147 kW/200 koní a 250 Nm. Oproti běžnému Juke se stejným motorem tak nárůst činí pouhých 7 kW/10 koní a 10 Nm. Verze s pohonem všech kol a bezestupňovou převodovkou CVT dosprintuje z 0 na 100 km/h za 8,2 sekund, verze s manuální převodovkou a pohonem pouze přední nápravy je o zvládne zrychlit z klidu na stokilometrovou rychlost za 7,8 sekund. Maximální rychlost pak činí 200 km/h pro čtyřkolku, respektive 215 km/h v případě předokolky.

Exteriér se bude lišit podle přepracovaného předního nárazníku, který dostal do vínku LED osvětlení, nebudou chybět ani 19“ litá kola. Interiér přinese sportovní sedačky čalouněné alcantarou.

Pravda, možná jsme čekali víc, ale dokud si nebudeme moci Juke Nismo vyzkoušet, raději nechme předčasné závěry stranou, u Nissanu totiž umí překvapit.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: