Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Živě z Paříže: Citroën C-Elysée

News

28.09.2012

Francouzský koncern PSA představil konkurenta pro Škodu Rapid. Prodávat se bude především na méně rozvinutých trzích. Má šanci uspět?

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Spolu s Peugeotem představil svůj sedan i Citroën, který jej nazval C-Elysée. PSA tam míří do třídy automobilů, které tvoří až celou třetinu celosvětových prodejů v objemu 20 milionů vozů ročně. Poptávka po těchto vozech je silná zejména v Rusku a Číně, které patří mezi prioritní trhy. Kdo na nich neuspěje, může se pomalu loučit. A v případě koncernu PSA to platí dvojnásob. Není tajemstvím, že Citroën i Peugeot nejsou zrovna v nejlepší ekonomické situaci, úspěch těchto modelů je tedy klíčový.

C-Elysée je dlouhý 4,43 m a nabízí rovoj 2,62 m, zavazadlový prostor má objem 506 litrů. V nabídce bude zážehová 1.6 VTi s výkonem 85 kW/115 koní a vznětový čtyřválec o stejném objemu s výkonem 68 kW/92 koní. Na vybraných trzích bude k dispozici také nový tříválec 1.2 VTi o výkonu 53 kW/72 koní.

Prodej odstartuje koncem letošního roku v Turecku, Střední Evropě a Alžírsku.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: