Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Živě z Paříže: Honda Civic i jako kombi a nové CR-V

News

28.09.2012

Poslední generací, která nabídla variantu kombi, byla ta šestá. Civic tak vstupuje do segmentu C s výraznými očekáváními. Ta má jistě i nová generace CR-V, která se v Paříži představila.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Oznámení, že současná devátá generace jednoho z nejprodávanějším automobil na světě dostane i praktičtější variantu kombi, rozhodně patří mezi ty pozitivní zprávy. Zdá se, že Honda začíná brát pozici svého stěžejního modelu v Evropě vážně. V Paříži tato automobilka ukázala nový vznětový motor o objemu 1,6 litru, který se pyšní výkonem 88 kW/120 koní a točivým momentem 300 Nm. 1,6 i-DTEC , jak zní celý jeho název, je navíc vybaven technologií Earth Dreams, která má za úkol snížení spotřeby. Honda Civic s tímto motorem se chlubí spotřebou 3,6 l na 100 km.

Honda si na letošní pařížskou přehlídku přivezla několik zásadních novinek. Kromě již zmíněného dieselu je to především nová generace CR-V. Toto i v Evropě oblíbené SUV se tak oficiálně představuje i v na starém kontinentě.

Hybridní kupé CR-Z dostalo pro modelový rok 2013 několik vylepšení. Hlavní změny se udály pod kapotou. Díky přepracování časování ventilů a nové řídící jednotce vzrostl výkon na 89 kW/121 koní. Honda také nahradila původní NiMH baterie výkonnějšími lithium-iontovými, které nyní poskytují 14 kW/20 koní. Celkový výkon povyrostl na 101 kW/137 koní a 190 Nm, díky čemuž se zrychlení z nuly na 100 km/h zkrátilo na rovných 9 sekund.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: