Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Živě z Paříže: Maserati crossover v roce 2014

News

28.09.2012

Italská automobilka tak začíná svou renesanci. Na autoshow v Paříži oznámila dvě zásadní novinky.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Tou první je dlouho diskutovaný crossover, který se již představil jako studie s názvem Kubang. Finální produkt ale ponese jméno Levante podle „Via Emillia Levante“ v Bologni, kde bratři Maserati s výrobou automobilů původně začínali. Levante bude stát na základech Jeepu Grand Cherokee, takže můžeme očekávat konkurenta pro BMW X6 nebo Porsche Cayenne. V nabídce budou jak zážehové, tak i vznětové motory.

Druhým modelem, který rozšíří portfolio značky Maserati, bude sedan Ghibli. Tento model bude menší než nové Quattroporte a stane se tak jakýmsi vstupním modelem značky. Základ pro Ghibli poskytne Chrysler 300C a pod kapotou uvidíme například zážehový twin-turbo V6 s výkonem 298 kW/406 koní.

Fiat tak naplno využije svého spojení s Chryslerem a nabídne americkou techniku s italským designem. Jestli toto spojení bude fungovat, uvidíme za pár let.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: