Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Živě z Paříže: Škoda plánuje modelovou ofenzívu

News

28.09.2012

Příští rok plánuje mladoboleslavská automobilka představit hned sedm nových modelů. Stěžejní novinkou bude Octavia nové generace.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Nejprodávanější model značky se ukáže ještě letos, do výroby půjde začátkem příštího roku a prodej můžeme očekávat po březnovém autosalonu v Ženevě, kde se Octavia III oficiálně představí. Škoda tak půjde cestou Rapidu, který se veřejnosti ukázal také s předstihem. Oproti původním plánům ale Škoda Auto současně představí kromě liftbacku i variantu kombi, která tvoří podstatnou část prodejů tohoto modelu. Do konce roku pak plánuje uvedení modelů RS a Scout.

Současná novinka Rapid dostane v roce 2013 praktičtější verzi se čtyřmi dveřmi a velkým zavazadlovým prostorem, která vyplní mezeru mezi Fabií Combi a Octavií Combi. Podle předsedy představenstva mladoboleslavské automobilky Winfrieda Vahlanda půjde o sportovněji pojatý automobil, jehož tvary budou pro Škodu absolutní novinkou.

Dalšími novinkami pro rok 2013 budou faceliftované verze modelů Yeti a Superb, které se designově přiblíží Rapidu a nové Octavii. Očekávat tak můžeme více hran, které jsou pro nový směr z pera Jozefa Kabaně charakteristické.

Zbytek modelového portfolia, tedy Fabia a Roomster, zůstane beze změn. Nové generace těchto modelů se tak pravděpodobně dočkáme v roce 2014. Velkou novinkou pro rok 2015 pak bude velké SUV, jehož nejbližšími konkrenty se stane například Hyundai Santa Fe nebo Kia Sorento.

Škoda Auto zahajuje největší modelovou ofenzívu ve své historii, díky které se mají její prodeje do roku 2018 vyšplhat až na 1,5 milionu vozů za rok.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: