Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Kdo vydělává na autech nejvíce? Porsche!

News

27.09.2012

Dle propočtů německého institutu Center Automotive Research vychází najevo, že po první polovině letošního roku je na čele nejvýdělečnějších evropských výrobců automobilka Porsche.

Autor:Adam ŠrámekFoto:

Je známo, že zisk výrobce z určitého prodaného produktu nemusí být vůbec výdělkem. V některých případech tak automobilky na svých vozech dokonce prodělávají. Pak jsou tu však případy, kdy si  automobilka musí vyloženě mnout ruce.

Jedním z takových je sportovní značka Porsche, která podle německé studie Univerzity Duisburg-Essen získává z každého prodaného nového vozu dokonce 16 826 eur (tedy přes 400 tisíc Kč).

Následují ji další neméně známé automobilky, konkrétně BMW/Mini (4325 eur), Audi (4242 eur), Mercedes/Smart (3621 eur), Chrysler (1432 eur), Hyundai/Kia (1386 eur) a Škoda (1100 eur), která překvapivě překonává i svojí matku VW. Není ale ani od věci ukázat si opačnou stranu žebříčku.

Mezi prodělečnými výrobci najdeme například Fiat (-142 eur), Seat (-193 eur), evropský Ford (-583 eur), Peugeot/citroen (-789 eur) či absolutně poslední Opel/Vauxhall (-938 eur z každého prodaného vozu). Někteří jsou na pomezí - jako například Renault se ziskem 65 euro. Zajímavé, nemyslíte?!

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: