Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Živě z Paříže: Suzuki S-Cross (koncept)

News

27.09.2012

Hlavní atrakcí na stánku japonské automobilky Suzuki v Paříži je koncept zvaný S-Cross. Jeho hlavním cílem je ukázat, jak asi bude vypadat příští generace populárního modelu SX4.

Autor:Adam ŠrámekFoto:

Pokud budeme nový výtvor srovnávat s nejpopulárnějším modelem Suzuki, pak musíme uznat, že je o mnoho atraktivnější a především větší. Suzuki tak pravděpodobně s nástupcem SX4 hodlá vstoupit do segmentu vozů kategorie kompaktních SUV.

Ano, tohle by mohlo slavit úspěch. Vždyť více vnitřního prostoru a větší objem zavazadelníku pro náklad celé rodiny by SX4 rozhodně užilo. Budoucí japonský soupeř pro Tiguan od VW nebo pro domácího Yetiho by mohl uspět i u nás. A navíc, jak známe Suzuki, novinka se v terénu rozhodně neztratí. Možná bude mimo zpevněné cesty umět víc, než ostatní. Na to bychom si snad i vsadili.

Mohlo by to přeci jen mít háček a o to podstatnější. Tím bude zřejmě vyšší cena. Suzuki by tedy muselo v souvislosti s přestupem do vyššího segmentu zřejmě razantně prohloubit povědomí o značce a nastvit dobrou politiku výbav. Splnit druhý požadavek však pro Suzuki nebude velký problém. Cena by  přesto mohla být poměrně konkurenceschopná. No, zkrátka – uvidí se.

Další informace zatím nejsou k dispozici, a tak můžeme jen okomentovat to, co vidíme. Dynamicky střižený design je poměrně poutavý a o řádný kus modernější, než na co jsme byli dosud u Suzuki zvyklí. Nezodpovězenou otázkou zůstává, zda bude produkční verze vypadat takhle, nebo přijde o ty pěkné detaily. Zcela jistě se dočkáme méně zdobených nárazníků a sloupků čelního okna.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: