Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Živě z Paříže: Porsche Panamera Sport Turismo Concept

News

26.09.2012

Porsche si do Paříže připravilo koncept Panamery v provedení shooting brake. Míří tak na Mercedes-Benz , který tuto karosářskou variantu představil u modelu CLS Shooting Brake na konci června.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Pod kapotou tohoto konceptu se ukrývá šestiválcový motor do V o objemu 3,0 l spolu s elektrickým motorem a odpojitelnou spojkou. Zážehový motor poskytuje výkon 245 kW/333 koní, elektrický motor přidává dalších zhruba 70 kW/95 koní. Kombinovaný výkon 306 kW/416 koní je pak přenášen výhradně na zadní kola.

Elektrická energie se ukládá do li-ion baterie o kpacitě 9,4 kWh, nabíjení trvá zhruba 2,5 hodiny. Čistě na elektrickou energii je pak Panamera Sport Turismo Concept schopna ujet 30 km, maximální rychlost v elektrickém módu je 130 km/h. Zrychlení z 0 na 100 km/h koncept zvládne za 6,0 sekund. Kombinovaná spotřeba činí 3,5 l na 100 km (emise CO2 na hodnotě 82 g/km).

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: