Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

1 M Coupé s osmiválcem a kompresorem

News

26.09.2012

Před pár dny jsme zveřejnili článek o oficiálním vstupu tuningové společnosti G-Power na český trh. Teď tady máme další z jejich šílených výtvorů!

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

G-Power G1 V8 Hurricane RS, tak zní kompletní název této bestie. Jako základ posloužilo 1 M Coupé, které bylo standartně vybaveno přeplňovaným šestiválcem o výkonu 340 koní. Pánům u G-Power to ale evidentně nestačilo a tak původní jednotku nahradili motorem ze současné generace M3, tedy osmiválcem s výkonem 420 koní. Z tohoto modelu si vzali i dvojspojkovou převodovku DCT. I tento motor ale nezůstal v sériové podobě, G-Power je známa instalací kompresorů do prakticky celé řady BMW M modelů, tudíž nezůstal ušetřen ani nejmenší zástupce.

Výsledný výkon se vyšplhal na celých 441 kW/600 koní a 580 Nm. S touto výkonnovou náloží dokáže G1 V8 zrychlit z nuly na 100 km/h za 4,4 sekund, 200 km/h pak pokoří za 12,7 sekund. Maximální rychlost činí 330 km/h.

Zbytek auta pak byl uzpůsoben provedeným úpravám, takže nechybějí karbon-keramické brzdy, 20“ kola, nerezový výfuk nebo kapota z uhlíkových vláken s vyboulením (tzv. Power Dome), kterou známe z jiných modelů divize M.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: