Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Volkswagen Golf GTI „koncept“

News

26.09.2012

VW přiveze do Paříže kromě „obyčejného“ Golfa 7. generace také sportovní verzi s kultovním názvem GTI!

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Ač wolfsburští tvrdí, že se jedná zatím pouze o studii, oproti sériovému modelu se bude lišit pouze v několika detailech. Dřívější spekulace potvrzovaly, že GTI se do prodeje dostane až někdy na podzim příštího roku. To už ale pravděpodobně neplatí a na novou generaci tohoto hothatche se můžeme těšit už na jaře 2013!

 Pod kapotou studie nalezneme zážehový čtyřválec 2,0 TSI s výkonem 162 kW/220 koní, v případě volitelného Performance-Paketu se výkon zvýší na 169 kW/230 koní. Točivý moment vzroste na 350 Nm. Kombinovná spotřeba se snížila na 6,6 litru na 100 km. Z nuly na 100 km/h se Golf GTI dostane za 6,6 sekundy a ručička tachometru se zastaví na 246 km/h. Volitelný Performance-Paket nabídne zrychlení 6,5 s a maximální rychlost 250 km/h.

 V exteriéru se můžeme těšit na klasickou červenou linku masky chladiče, sportovnější body kit, o 15 mm nižší světlou výšku nebo na 17“ a 18“ kola Denver, Detroit, Glendale novinku Brooklyn.

Interiér nabídne dole zploštělý sportovní volant, hliníkové pedály, hlavici řadící páky ve tvaru golfového míčku nebo klasický kostkovaný vzor na sportovních sedadlech.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: