Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Zatraceně rychle i bez střechy: Maserati GranCabrio MC

News

26.09.2012

Italský výrobce sportovních vozů uřízl svému nejostřejšímu modelu střechu. Nové Maserati GranCabrio MC bude svým cestujícím při stažené střeše dodávat ten nejlahodnější zvuk motoru ještě silnějšími doušky.

Autor:Adam ŠrámekFoto:

Před dvěma lety se na pařížském autosalonu představilo kupé GranTurismo MC Stradale, které je nejsilnější a nejdivočejší verzí modelu GranTurismo. Nyní se na stejném místě představuje otevřená verze s plátěnou střechou.

Poznávacím znamením nového nabroušeného kabrioletu je přední nárazník pocházející ze závodního speciálu MC GT4. Dalším charakteristickým prvkem jsou vstupy pro vzduch za předními koly, které si za cíl berou chlazení mohutných a zřejmě často trápených karbon-keramických brzd Brembo.

Na zádi najdeme jiný nárazník a dvě koncovky výfuku, které jsou umístěny u středu, ty se sem nastěhovaly z verze MC Trofeo určené pro značkový pohár. Charakteristické jsou rovněž boční prahy a spoiler na zadní odtrhové hraně víka zavazadelníku.

Největší pozitivní změnou pro řidiče je optimalizovaný posilovač řízení, který by měl zprostředkovávat lepší zpětnou vazbu a přímější převod. Pod přední kapotou třímá stádo 449 koní (330 kW). Ty ukrývá vidlicový osmiválec s objemem 4,7 l. Až 510 N.m je přenášeno na zadní kola prostřednictvím sekvenční převodovky  MC Race.

Zbytek informací bude brzdy zveřejněn, a tak fandové hodně sportovního svezení bez střechy musejí ještě chvilku vyčkat.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: