Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nemáte na Lamborghini? Tak si ho postavte!

News

25.09.2012

Že to jde, dokázal jeden mladý čínský automechanik, který si svůj vysněný Reventón postavil doma v garáži.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Pravda, s tímto ultradrahým a vzácným modelem od Lamborghini to má společnou asi jen myšlenku, že se jedná o auto, ale vzhledem k velmi omezeným možnostem Ťien Wanga to nedopadlo zas až tak strašlivě. Wang pro stavbu použil díly z dodávky Nissan a ze sedanu od Volkswagenu. Celý projekt ho vyšel na necelých 190 000 Kč.

Nicméně zdá se, že čínské úřady pro Wangovo usílí moc pochopení nemají, protože na něj nálehají, aby se svou „replikou“ vůbec nevyjížděl na silnicie. Čínský Reventón tak prozatím vozí především hnojivo. Wang ale doufá, že tento vůz nebude jeho jediným projektem.

Shodou okolností byla před pár dny na ebay na prodej replika jiného vozu z italské Sant’Agaty. Na svědomí ji má Z and M Coustoms z města Boise v americkém státě Idaho. Ti pro projekt repliky Aventadoru použili jako základ podvozek z Holdenu a motor LS1 V8 o výkonu 400 koní, který najdeme například v Corvette. Vyvolávací cena 59 500 USD však byla asi moc, takže replika se nakonec neprodala.

Pokud patříte mezi milovníky podobných garážových výtvorů, můžeme vám doporučit pořad Bangla Bangers, respektive jeho pokračování s názvem Chop Shop. Určitě budete nadšeni.

Lamborghini Reventón na čínský způsob


Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: