Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Nový Civic Type-R až v roce 2015

News

24.09.2012

Ač se nová, v pořadí devátá, generace Hondy Civic představila již před nějakou dobou, na její ostrou variantu si počkáme ještě dlouho.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Hlavní příčinou pozdějšího představení bude pravděpodobně časově náročný vývoj a ladění nové přeplňované šestnáctistovky, která bude vycházet ze závodní varianty WTCC. Vypadá to totiž, že evropský trh bude jediný, kde Honda uvede Civic Type-R s přeplňovaným motorem. Na domácím a americkém trhu dostane tento vůz upravený atmosférický dvoulitr, který je kvůli emisním limitům Evropanům zapovězen.

Honda nicméně zmínila, že nový Civic Type-R bude nejrychlejší předokolkou na Severní smyčce. Dosavadní rekord drží Renault Mégane 265 Trophy, který zajel čas 8:07:97. Víc než dostatečnou útěchou ale jistě bude představení nové NSX, jejíž první generace způsobila malou revoluci na poli supersportů. Zajímavostí je fakt, že na vývoji a ladění se v 90. letech samotný Ayrton Senna.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: