Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Audi e-tron: elektřina pro všechny modely

News

24.09.2012

Audi potvrdilo, že do roku 2020 dostanou všechny modely i elektrickou variantu e-tron.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

V současné době se na elektrické řadě u Audi teprve pracuje. Nicméně už do osmi let plánují v Ingolstadtu uvedení kompletní řady elektromobilů na bázi běžných vozů. Audi počítá, že automobilů na elektrický pohon by mohlo prodat kolem 100 000 kusů ročně. Počítá se s různými variantami včetně kombinace elektromotoru a spalovacího motoru jako generátoru elektřiny (tento systém má například Opel Amprea/Chevrolet Volt).

Velmi zajímavým modelem na elektřinu bude zajisté R8 e-tron, který budeme moci v brzké době vidět i na silnicích. R8 e-tron má dva elektromotory o výkonu 230 kW/313 koní a točivém momentu 820 Nm, díky kterým dokáže R8 e-tron zrychlit z nuly na 100 km za hodinu za 4,6 sekund, maximální rychlost je elektronicky omezená na 200 km/h. Li-ion baterie poskytne vozu energii až na 215 km. Tento prototyp ale předvedl další novinku –kameru místo zpětného zrcátka. Jak známe Audi, určitě se tato novinka brzy dostane i do sériové výroby.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: