Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Digitální kamery do auta: jak vybírat?

News

21.09.2012

Čím dál tím více řidičů si pořizuje do kabiny svého vozu digitální kamery. Někteří ji mají čistě pro zábavu, jiní záznam používají v případě nehody. Pokud nad tímto pomocníkem přemýšlíte, poradíme vám s výběrem.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Na trhu se objevuje velké množství lepším či horších digitálních kamer. Levnější produkty většinou nabídnou nižší rozlišení a také i diskutabilnější spolehlivost a kvalitu, proto bychom se jim měli raději vyhnout. Oproti tomu kvalitnější kamery dnes ve většině případů dokáží nahrávat záznam v kvalitě HD720p (1280x720 pixelů), dražší kousky dokonce FullHD1080p (1920x1080). Díky tomuto vysokému rozlišení pak není problém přečíst registrační značku i na delší vzdálenost. Na své si přijdou i milovníci rychlé jízdy na okruzích, kteří si svou jízdu mohou nahrát a doma pak ze záznamu vyhodnotit své případné chyby.

Pro příklad si zde uvedeme tři modely od značky Prestigio. Model Roadrunner HD1 nabídne 2,5“ výklopný displej, rozlišení HD720p a zorný úhel 120 stupňů. Záznam se ukládá na microSD kartu, přičemž k dispozici je ještě 64 MB vnitřní paměti. Vestavěný fotoaparát má rozlišení až 1 Mpx, kterým lze za pomoci infračervených diod pořizovat statické snímky i za zhoršených světelených podmínek. Díky baterii můžete nahrát až 2,5 hodiny záznamu. Přenos záznamu pak probíhá přes AV.

Druhým modelem, který si představíme, je Prestigio Roadrunner 300. Tato kamera nabídne pevně ukotvený displej o velikosti 2“, záznam v HD720p, který lze ukládat na microSD a 2,5 hodinovou výdrž baterie. Oproti modelu HD1 má o něco výkonnější fotoaparát (1,3 Mpx) a kromě rozhraní AV obsahuje i HDMI.

Posledním modelem je Prestigio Roadrunner 500. Ten má opět pevně zakotvený 2“ displej, nicméně záznam může probíhat ve FullHD rozlišení (1920x1080). Baterie vydrží cca 2,5 hodiny, ale je kompatibilní i se zařízeními od společnosti Nokia. Oproti prvním dvěma jmenovaným kamerách ale nabízí 5 Mpx fotoaparát (až 12 Mpx s interpolací), takže může sloužit i k pořizování kvalitních fotografií. Kvůli lepší viditelnosti v noci je tato kamera vybavena LED osvětlením, které sice neosvítí vozovku, ale dokáže osvítit sousední předměty (například tvář přicházejícího policisty).

Digitální kamery se tak po GPS navigacích pomalu stávají dalším užitečným pomocníkem, jehož přínos při dnešním stále hustějším provozu velmi oceníme.

Nahoru

Komentáře

Aktuálně
Když se řekne Lada, většina lidí si představí hranatý sedan se zadním náhonem vycházející z Fiatu 124…

Další, už 28. ročník časopisu Motocykl startujeme ve velkém stylu – dvojčíslem! Najdete v něm extra…

Mazda přichází s druhým faceliftem šestkového sedanu a kombi. Nový je například tvar zpětných zrcátek…


Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: