Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Aston Martin DB9 v novém hávu

News

19.09.2012

V Paříži se ukáže nová generace tohoto skvostu automobilového průmyslu. Současný model byl ve výrobě od roku 2004.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Vzhled se inspiroval modelem Virage, který byl ještě nedávno v nabídce a který skončil po pouhých 18 měsících výroby. Druhou inspirací byl nedávno představený vrchol nabídky Vanquish.

Pod kapotou je nejnovější verze známého dvanáctiválcového motoru o objemu 6 litrů, který prodělal posilovací kůru, takže nabídne 517 koní a 620 Nm. Paradoxní situace nastává v případě maximální rychlosti (295 km/h), která je v nové generaci nižší. Způsobeno je to jinak poskládanou šestistupňovou převodovkou, která byla upravena s ohledem na nižší spotřebu paliva. Z nuly na 100 km/h dosprintuje za 4,6 sekundy.

Kvůli co nejvyšší úspoře váhy bude mít nová DB9 standartně karbon-keramické brzdy. Tyto kotouče přinesly úsporu 12,5 kg. Dalším místem, kde se dá pár kilogramů uspořit, jsou sedačky, které mohou být z karbonu a v dvoumístné konfiguraci se ušetří dalších 17 kilogramů.

K dispozici bude šestistupňový robotizovaný manuál a i manuál se stejným počtem stupňů.

Na autosalonu v Paříži se představí verze kupé i otevřený model Volante.

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: