Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Další informace
Autohit
Chci inzerovat
Vydáváme
magazíny

Volvo V40 Cross Country míří do terénu

News

19.09.2012

Švédská automobilka patří mezi zakladatele stále oblíbenější kategorie „terénních“ variant běžných automobilů. V Paříži představí novinku na základě V40 s názvev Cross Country.

Autor:Ondřej ŠámalFoto:

Toto pojmenování odkazuje na legendární V70 Cross Country, které spolu se Subaru Outback a Audi A6 Allroad patří mezi nejznámnější automobily s výrazným oplastováním. Prvotní ideou při vývoji těchto automobilů bylo poskytnout zákazníkům dostatečně schopné auto, které se neztratí jak na silnici, tak i na zablácené polní cestě. Dá se říct, že tyto vozy stojí i za pozdějším úspěchem vozů kategorie SUV.

Doba ovšem pokročila, spektrum zákazníků se rozšířilo, takže současné vozy tohoto typu jsou spíše otázkou image, než nějakých off-road schopností. I ostatní automobilky poznali, že na tomto trendu mohou profitovat. Proto Škoda uvedla řadu Scout, která zahrnuje Fabii, Roomster a Octavii, přičemž „drsnější“ variantu nedávno dostal i Superb, ke kterému je možno objednat Outdoor Paket.

Volvo V40 Cross Country bude možné pořídit se všemi motory z nabídky standartní V40, vyjma základní benzinové varianty T3 se čtyřválcem o objemu 1,6 a výkonem 110 kW/150 koní. Vrcholem motorové palety bude přeplňovaný benzinový pětiválec T5 s výkonem 187 kW/254 koní. Tento motor bude jako jediný mít pohon všech kol a standartně samočinou šestistupňovou převodovku. 

Nahoru

Komentáře

Newsletter
Newsletter - registrujte se pro odběr novinek. Váš e-mail: